Szachy

 

Zasady gry w szachy  można poznać w godzinę. 
Umiejętności i wiedzę zdobywa się latami,  
zaś wspaniałą, pasjonującą  rozrywkę szachy zapewnią Ci przez całe życie.


Szachy pomagają lepiej zrozumieć otaczający świat i samego siebie, kształcą charakter i silną wolę. Poznając tajniki gry i zasady zachowania się podczas partii szachów, dziecko uczy się logicznego i konstruktywnego myślenia,  rozwija  swoją aktywność twórczą , poprawia pamięć, koncentrację, wyobraźnię przestrzenną i podzielność uwagi. Kształtuje swoją osobowość, wyrabia pozytywne cechy takie jak: systematyczność, odpowiedzialność, pracowitość, samodyscyplinę.

Uczy się zasad   "fair-play," a także umiejętności panowania nad sobą. Odpowiedzialności za własne decyzje, wytrwałości oraz sztuki obiektywnego i analitycznego myślenia. Obmyśla strategię  swoich działań, czyli uczy się wszystkiego tego co przydaje się nam przez całe  życie.
Gra w szachy, wychowuje, bawi, rozwija zainteresowania, a co najważniejsze sprawia, że uczniowie poprawiają wyniki w nauce!

Szachy w naszej szkole mają długą tradycję, a zajęcia prowadzone są od wielu lat (w ramach czesnego). Organizowane są też coroczne Mikołajkowe Turnieje Szachowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy  na zajęcia szachowe!

 

Powrót do góry  
Zamknij X
Uwaga: Używasz bardzo starej przeglądarki!
Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojego komputera, a także niepoprawne wyświetlanie stron internetowych.
Zmień przeglądarkę lub zaktualizuj ją do najnowszej wersji!

Opera   Opera Chrome   Chrome FireFox   FireFox Internet Explorer   Internet Explorer