Zajęcia dodatkowe płatne

ROBOTYKA

Na zajęciach dzieci budują modele, które następnie są w stanie samodzielnie wprawić w ruch. Wykorzystują do tego specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie. Warsztaty prowadzone są w formie projektów tematycznych, składających się z kilku zajęć. Projekty tematyczne dotykają takich zagadnień jak: siły natury, kosmos, inżynieria budowlana, prawa dynamiki, środki transportu, zima, sport, świat nauki, świat owadów, gadów, park jurajski, ‘gadżety’ naukowe i wiele innych.

Co kilka zajęć rozwiązujemy z dziećmi zadania/zagadki w formie specjalnych arkuszy STEM, będących miękką formą sprawdzenia ich wiedzy.

ZAJĘCIA STEAMOWE

Zajęcia STEAM (science, technology, engineering, arts, maths) pozwalają w sposób bardziej holistyczny podejść do uczenia się, gdyż nauki ścisłe wspierane są naukami humanistycznymi, dzięki czemu możemy mówić o stymulacji i współpracy obu półkul mózgowych. Zajęcia prowadzone metodą STEAM zawierają elementy kreatywności, innowacyjności, twórczego eksperymentowania, edukacji społecznej oraz wrażliwości artystycznej. Daje nam to możliwości pełnego budowania i rozwoju kompetencji przyszłości. Na zajęciach nasi uczniowie zaznajamiają się z Ozobotami (małe eduroboty, które można programować z niespotykaną łatwością, dzięki czemu dzieci zgłębiają tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów), grają w Cubico (inspirująca i kreatywna gra do nauki kodowania), rysują długopisami 3D (wykonywanie prac przestrzennych, ćwiczenie koordynacji oko-ręka), rysują rysikiem na Ipadach (możliwość kreowania prac plastycznych, ćwiczenia mechaniki dłoni). Zajęcia pełne są ciekawych ćwiczeń, zaskakujących technologii i radości, zaangażowania i kreowania wewnętrznej motywacji.