Projektanci edukacji 2023-2024

Grant Jury

Projekt pt. "Renewable energy and nuclear energy – facts and myths (planet-friendly city model)" otrzymał Grant Jury przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Cele projektu:

1. Dzieci dowiedzą się, skąd pochodzi energia, jakie są jej źródła oraz dlaczego niektóre są bardziej przyjazne dla środowiska niż inne.
2. Przybliżenie koncepcji odnawialnych źródeł energii, takich jak słońce, wiatr i woda. Omówienie, jak są one wykorzystywane do produkowania elektryczności.
3. Wytłumaczenie prostych pojęć związanych z energią jądrową, takich jak reakcje jądrowe i jak energia jądrowa może być używana do wytwarzania prądu.
4. Uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o środowisko i jak wybory dotyczące źródeł energii wpływają na naszą planetę.