Gimnastyka sportowa

ZIELONA SZKOŁA

Szymborska na sportowo

Sport w naszej szkole

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 63 imienia Wisławy Szymborskiej stawia na zrównoważony rozwój – edukacyjny, społeczny, emocjonalny, a także fizyczny. W obowiązkowym programie zajęć lekcyjnych znajdują się takie przedmioty jak taniec, ju-jitsu czy też zajęcia sportowe na basenie – dzięki temu uczniowie mają możliwość znalezienia nowej pasji, ale także jest to czas na odpoczynek dla umysłu, nie tylko podczas zajęć wychowania fizycznego.

Na bezpłatnych zajęciach dodatkowych realizowanych po lekcjach obowiązkowych, także wychowujemy poprzez sport. Dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach takich jak: gimnastyka sportowa, lekkoatletyka, piłka nożna, gimnastyka korekcyjna, a także ogólnorozwojowe gry i zabawy ruchowe.

Różnorodność zajęć daje możliwość rozwoju wszystkich zdolności motorycznych, współpracy w grupie, a także innych kompetencji miękkich – jest to spójne z wartościami, jakimi kieruje się nasza szkoła dwujęzyczna.

Wpływ aktywności fizycznej na dzieci

Aktywność i rozwój fizyczny mają kluczowy wpływ na sprawność dzieci. Wiek szkolny to tzw. „złoty wiek motoryczności” – czyli czas, w którym dzieci mają łatwość rozwoju poszczególnych cech – między innymi szybkości, gibkości, koordynacji ruchowej. Z pomocą różnorodnych środków, zajęcia zapewniają prawidłowy rozwój kości, mięśni i stawów, pobudzają układ nerwowy oraz pokarmowy. Odpowiednia dawka ruchu pozwala zachować właściwą masę ciała. Okres dzieciństwa to czas intensywnego rozwoju – zajęcia sportowe pozytywnie wpływają na rozwój motoryki małej, która ma znaczenie w nauce bardzo ważnych czynności – m. in. nauki pisania. Dzieci uprawiające sport lepiej się rozwijają, mają wyższy poziom pewności siebie, a także wydajniejszą pracę mózgu. Podczas aktywności fizycznej wytwarzają się hormony szczęścia – endorfiny, – dzięki czemu dzieci mają lepszy nastrój.