Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania, to ogólnopolski program, którego celem jest upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Jesteśmy w programie od I edycji! Obecnie za nami III edycja programu.

W ramach programu - nasi uczniowie uczą się programować w języku Scratch, który został opracowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT). Scratch, to wizualnie przyjazne środowisko, dzięki któremu przygodę z kodowaniem mogą rozpocząć nawet 6-latki.

Po II edycji nasi uczniowie: Bartosz Zawistowski, Adam Cal, Michał Rusak, Jakub Baracz uczestniczyli w Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania na Stadionie Narodowym. Zaprezentowali tam swoje autorskie projekty. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii TUTAJ oraz na stronie Mistrzów Kodowania http://mistrzowiekodowania.pl/festiwal-mistrzow-kodowania/

Uczniowie klas szóstych skonstruowali i zaprogramowali robota korzystając z nakładki Prophio, zainstalowanej na program Scratch. Zdjęcia TUTAJ.

W III edycji nasi uczniowie Bartosz Zawistowski i Adam Cal w ramach Codeweek - Europejskiego Tygodnia Kodowania poprowadzili zajęcia dla naszych uczniów (Scratch, Python). Zdjęcia z Dnia Kodowania TUTAJ.

Projekt realizowany jest podczas zajęć informatycznych oraz na kołach zainteresowań.

Projekt w naszej szkoły realizuje Aneta Dobrzyńska, nauczyciel informatyki.

Przydatne strony:

 

Powrót do góry  
Zamknij X
Uwaga: Używasz bardzo starej przeglądarki!
Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojego komputera, a także niepoprawne wyświetlanie stron internetowych.
Zmień przeglądarkę lub zaktualizuj ją do najnowszej wersji!

Opera   Opera Chrome   Chrome FireFox   FireFox Internet Explorer   Internet Explorer