Posiłki

Pobierz PDF

W szkole - jak w domu

• W szkole zapewniamy trzy pełne posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Posiłki gotowane są na miejscu, w szkolnej kuchni i przygotowywane z produktów kupowanych na bieżąco przez pracowników szkoły.

• Dania, które proponujemy naszym uczniom są przede wszystkim smaczne, zrobione ze świeżych, zdrowych składników i podawane estetycznie. Bardzo zależy nam, by nasza stołówka przypominała bardziej jadalnię w domu, niż pełną hałasu jadłodajnię.

• Z tej samej przyczyny, nauczyciel spożywa zawsze posiłki wspólnie z dziećmi dokładając starań, by jadły spokojnie i przestrzegały zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

• Od godziny 8.15 wydawane jest śniadanie, którego koszt zawarty jest w czesnym.

• Młodsze dzieci jedzą zupę o godzinie 11.00, a drugie danie – o godzinie 13.00. Chcemy dzięki temu uniknąć sytuacji, kiedy połowa opłaconego przez rodzica obiadu zostaje na talerzu, gdyż w szkolnych stołówkach dziecko nie zdąża zwykle zjeść całego posiłku w czasie krótkiej przerwy.

• Każdego dnia jest wybór między daniem mięsnym i bezmięsnym.

• Wydawane posiłki zawierają wszystkie niezbędne dla dziecka składniki pokarmowe, a jadłospis układany jest z uwzględnieniem wartości odżywczych produktów.

• O godzinie 15.00 proponujemy jeszcze podwieczorek, na który podawane są zwykle owoce, galaretki lub kisiele i herbatniki.

• Na stronie internetowej Szkoły funkcjonuje platforma obiadowa, dostępna po zalogowaniu, przez którą rodzic zamawia posiłki, a także ma możliwość odwołania zamówionego posiłku każdego dnia do godziny 9.00

Posiłki w szkole

Posiłek Godzina Koszt