marzec

Zdrowe jedzenie ... po angielsku

Let's talk about healthy food.
Do you know the food pyramid?
Students from class 3a and 3b presented their projects about healthy diet.
Well done!

Ósmoklasiści  - ostatnie dni przed egzaminem!

Klasa VIII a wciąż pilnie ćwiczy przed egzaminem! Tym razem przenieśliśmy się do Soplicowa
i sprawdziliśmy, co piszczy w tamtejszej trawie :) Głos Soplicowa już " ukazał się " na drugim piętrze. Przeczytacie w nim relację z wieczerzy, a dowiecie się, dlaczego rodzina Sopliców urządza imprezy w zamku Horeszków i kto dyktuje trendy tam, gdzie "bursztynowy świerzop i gryka jak śnieg biała "...

Eksperyment przyrodniczy

Tym razem przeprowadziliśmy nasz przyrodniczy eksperyment w wiosennym klimacie. Postanowiliśmy zabarwić białe tulipany. Już nie musimy kupować drogich, kolorowych kwiatów! Barwimy białe tulipany na nasze ulubione kolory!

Lekcja techniki w klasie 5

Na zajęciach technicznych uczniowie klas piątych wytrwale przecinali, zbijali i szlifowali różnej wielkości deski, sklejki, listewki. Było trochę głośno i mieliśmy dużo do sprzątnięcia, ale ciężką pracą wyczarowaliśmy wspaniałe karmniki, deski do krojenia, a nawet drewniany zegar.

Lekcja biologii w klasie 7 a

Na chwilę, aby porównać teorię z praktyką,  poczuliśmy się jak młodzi adepci medycyny, którzy poznają w praktyce narząd, który sprawia, że krew płynie w naszych żyłach. Niesamowita przygoda: dotknąć serce, zobaczyć zastawki, poczuć w palcach różnicę miedzy prawą, a lewą komorą serca.

Następna „praktyczna” lekcja już niedługo. Zmierzymy się na niej z płucami!

Travel Teddy has left our school

It was a great time for our second-graders who enjoyed the experience and adventure so much that they  didn’t want to send Teddy away. Teddy’s Journal is full of photos, kids’ entries and memories. We miss you already, Travel Teddy. Enjoy Romania

Miś Podróżnik opuścił naszą szkołę. To był wspaniały czas dla naszych drugoklasistów, którym tak bardzo spodobała się ta przygoda z Misiem, że nie chciały się z nim rozstać. W Misiowym Dzienniku pojawiło się mnóstwo zdjęć, wpisów i wspomnieć wspólnych chwil. Już za Tobą tęsknimy Misiu Podróżniku. Baw się dobrze u dzieci w Rumunii.

Powitanie wiosny „na sportowo”

Długo oczekiwana przez wszystkich wiosna nareszcie przyszła!. My powitaliśmy ją na sportowo. Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli tego dnia w zawodach między klasami. Ogromne gratulacje dla klasy 3b!

Odbył się również konkurs na najładniejsze, barwne „wiosenne” przebranie. Pierwsze miejsce zajął Franek z klasy 2 a przebrany za ogromnego, barwnego motyla. Drugie miejsce przypadło Basi z klasy 1 a, a trzecie - Ali z klasy 3 b. Ogromne gratulacje! Jednak wszystkie stroje były wspaniałe, a w szkole zrobiło się od razu kolorowo i wesoło!

Gorący temat

22 marca, w naszej szkole, odbyły się zajęcia edukacyjne na temat przyczyn i skutków ocieplania klimatu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 6 a i 6 b.  Lekcję przeprowadził  pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej, pan Maciej Cygler.

Uczniowie mogli się dowiedzieć na czym polega efekt cieplarniany, w jaki sposób człowiek doprowadza do nadmiernej koncentracji gazów cieplarnianych w atmosferze, a także o ile, na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, wzrosła temperatura powierzchni Ziemi.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach podając przykłady nawyków, które moglibyśmy zmienić, aby pomóc w powstrzymaniu niekorzystnych zmian klimatu. Uczniowie mogli sprawdzić zdobytą w trakcie zajęć wiedzę  rozwiązując quiz, w którym nagrodą były drobne upominki.

Matematyka w praktycznym działaniu

Klasa 3 b wybrała się na zakupy. Uczniowie zobaczyli do czego przydaje się obliczanie sum, różnic, iloczynów i ilorazów! Te skomplikowane działania w praktycznym zastosowaniu  okazały się łatwe, a przede wszystkim potrzebne. Dobrze jest wiedzieć do czego przydają się lekcje w szkole i wszystko, czego się uczymy! Potrafimy cos zrobić, a to daje mnóstwo radości i satysfakcji!

Rozgrywki drużyn piłkarskich

Drugi etap rozgrywek drużyn piłkarskich odbył się na obiektach Ursusa, gdzie nasza drużyna wystąpiła w grupie D przeciwko Ursusowi, Varsovii i ZSP nr 10. Niestety nie udało nam się wyjść z grupy. Udało nam się raz zremisować i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w grupie.
Nasz zespół zasługuje jednak na pochwałę za solidną grę. Szczególne wyróżnienie otrzymał Sebastian B. za dobry występ oraz 3 bramki strzelone w turnieju.

Pasowanie na czytelnika w klasach 1.

14 i 29 marca odbyły  się w naszej bibliotece uroczyste lekcje biblioteczne -  „Pasowanie na czytelnika” dla klas 1 a i 1b.

Uczniowie zapoznali się między innymi  z regulaminem biblioteki, wzięli udział w pogadance na temat bibliotek oraz zasad postępowania z książką. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów oraz pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Nowi Czytelnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu ciekawych wrażeń i niezapomnianych emocji w świecie książki.