kwiecień

Sukces naszych uczniów

Dwóch uczniów naszej szkoły zostało finalistami kuratoryjnego konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę".

Konkurs ten dotyczy co rok innej epoki historycznej. Ta edycja była bez wątpienia najobszerniejsza. Aby zostać finalistami, Michał i Tomek musieli przeczytać setki stron opracowań historycznych, zapoznać się z dziesiątkami zdjęć, map i dokumentów z epoki. Ich wysiłek przyniósł jednak wspaniały efekt. Serdecznie gratulujmy naszym Finalistom, a jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów z klas IV-VIII do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

10 kwietnia

Egzamin gimnazjalny - trzymamy kciuki

10 kwietnia uczniowie klasy 3 G przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. To ważny egzamin, przed nimi już tylko trzy lata do matury, do wyboru kierunku dalszego kształcenia i ... do dorosłości! Czas szybko mija... tak niedawno jeszcze byli w zerówce! Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów! Jednocześnie to ostatni rocznik gimnazjum. W kolejnych latach czekają nas już tylko egzaminy po 8 klasie.

10 - 12 kwietnia

W dniach egzaminu gimnazjalnego młodsze klasy nie próżnowały. Wprawdzie w szkole musiało być cicho jak makiem zasiał, żeby egzaminy mogły przebiegać spokojnie i by nie przeszkadzać starszym kolegom, ale kto powiedział, że uczyć można się tylko w szkole?! Propagatorzy nauki poza szkolnymi murami (outdoor learning) przekonują, że systematyczny udział w zajęciach „w terenie” rozwija w uczniach motywację, samodzielność w myśleniu i zdrową ciekawość świata. A więc ...

Wycieczka klas 0, 1 a i 1 b do Gospodarstwa Agroturystycznego w Rozalinie

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, obserwowali i karmili wiejskie zwierzęta i co najważniejsze, posadzili własne drzewo! Potem była przejażdżka traktorem po okolicy. W programie dnia były też warsztaty kulinarne: dzieci upiekły samodzielnie ciastka, a po wszystkim bawiły się na placu zabaw.:)

Lekcja w Łazienkach Królewskich

Opowieści o życiu w dawnych czasach, zajęcia w takich salach, wśród pięknych mebli i obrazów ... To prawdziwie królewska uczta!

Przygoda z robotyką klas 2 a, 3 a i 3 b

W relacji naszych uczniów z tych zajęć same wykrzykniki! Tworzyliśmy własne roboty! korzystaliśmy z drukarek 3D ! mieliśmy wyścigi robotów!
A z Lego zbudowaliśmy nawet żaby, które programowaliśmy dzięki specjalnej aplikacji!

11 kwietnia

Wycieczki klas 4.

Wycieczki klas 4 to połączenie edukacji i rozrywki. Obcowanie z przyrodą
w celestynowskich lasach i bagnach, zagadki ze sztuką w tle w Muzeum Narodowym oraz poznanie okolicznych atrakcji Otwocka. Nie zabrakło akcentów wielkanocnych, zakupów, pączków i lodów. Która z atrakcji wywołała najwięcej emocji? Dla każdego było coś miłego...

21 kwietni

Życzenia Wielkanocne

Zarząd, Nauczyciele, Pracownicy  i Uczniowie Zespołu Szkół Prywatnych przy ul. Wał Miedzeszyński 141 świątecznie i bardzo serdecznie pozdrawiają wszystkich Stałych Bywalców i Gości naszej strony!

25 kwietnia

Debata oxfordzka w klasach 8.

Debata .... oczywiście po angielsku. Jej temat: Teacher’s strike in Poland is the last chance for Polish education system to improve. Wyszło świetnie, uczniowie bardzo zaangażowali się w dyskusję, nawet Ci którzy są zazwyczaj nieśmiali. Debata była bardzo kulturalna i „dojrzała”. Uczniowie byli zachwyceni formą zajęć i tym, że odbyła się prawdziwa debata w języku angielskim!

Teachers, Oxford, strike, debate.
What do the words have in common?
How to present arguments for when you don't agree with the motion?
Oxford debate with 8a/8c was an excellent experience, full of good arguments and the atmosphere of respect. Thank you!

26 kwietnia

Projekt wielokulturowy w klasach 3.

We are so happy and excited! The first bookmarks from Turkey, Slovenia and Macedonia in our hands! Waiting for more. Students from class 3a and 3b fully involved in the eTwinning project. 
Well done! 

Powrót do góry  
Zamknij X
Uwaga: Używasz bardzo starej przeglądarki!
Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojego komputera, a także niepoprawne wyświetlanie stron internetowych.
Zmień przeglądarkę lub zaktualizuj ją do najnowszej wersji!

Opera   Opera Chrome   Chrome FireFox   FireFox Internet Explorer   Internet Explorer