Ostatnio w galerii

Kontakt:

Nasza Szkoła uczestnikiem 11 edycji Programu British Council Addvantage

Co nam daje Addvantage?

• prawo do rejestrowania kandydatów na egzaminy Cambridge English w cenie rabatowej nawet przy rejestracji jednej osoby na sesję,

• dla kandydatów zarejestrowanych na Cambridge B2 First, First for Schools – dostęp do platformy edukacyjnej on-line zawierających zestaw materiałów powtórkowych do egzaminów,

• „Egzaminy z języka angielskiego. Przewodnik dla Rodziców” w wersji elektronicznej,

• Szkolenia dla naszego zespołu anglistów w preferencyjnych cenach, by doskonalili swoje umiejętności pod okiem British Council .

The participation in British Council Addvantage Partnership Programme gives us the opportunity to register our students for Cambridge Exams ourselves and obtain reduced rates for the exams.

We are happy to support the students in their linguistic development as well as providing them with the most reliable exam to check how they are progressing. Moreover, Addvantage guides the parents through the exams as they can receive all the information concering the exams.

We, as ELT teachers can improve our skills by participating in teacher’s development sessions.