Ostatnio w galerii

Partnerzy i certyfikaty

 

 


Mistrzowie Kodowania

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. 22 872 07 01

LogowanieAktualności

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania, to ogólnopolski program, którego celem jest upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Jesteśmy w programie od I edycji! Obecnie za nami III edycja programu.

W ramach programu - nasi uczniowie uczą się programować w języku Scratch, który został opracowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT). Scratch, to wizualnie przyjazne środowisko, dzięki któremu przygodę z kodowaniem mogą rozpocząć nawet 6-latki.

Po II edycji nasi uczniowie: Bartosz Zawistowski, Adam Cal, Michał Rusak, Jakub Baracz uczestniczyli w Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania na Stadionie Narodowym. Zaprezentowali tam swoje autorskie projekty. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii TUTAJ oraz na stronie Mistrzów Kodowania http://mistrzowiekodowania.pl/festiwal-mistrzow-kodowania/

Uczniowie klas szóstych skonstruowali i zaprogramowali robota korzystając z nakładki Prophio, zainstalowanej na program Scratch. Zdjęcia TUTAJ.

W III edycji nasi uczniowie Bartosz Zawistowski i Adam Cal w ramach Codeweek - Europejskiego Tygodnia Kodowania poprowadzili zajęcia dla naszych uczniów (Scratch, Python). Zdjęcia z Dnia Kodowania TUTAJ.

Projekt realizowany jest podczas zajęć informatycznych oraz na kołach zainteresowań.

Projekt w naszej szkoły realizuje Aneta Dobrzyńska, nauczyciel informatyki.

Przydatne strony:

 

Powrót do góry  
Zamknij X
Uwaga: Używasz bardzo starej przeglądarki!
Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojego komputera, a także niepoprawne wyświetlanie stron internetowych.
Zmień przeglądarkę lub zaktualizuj ją do najnowszej wersji!

Opera   Opera Chrome   Chrome FireFox   FireFox Internet Explorer   Internet Explorer