Podczas zajęć dzieci poznają podstawy i zasady gry w tenisa ziemnego.
W naukę tenisa dla dzieci najmłodszych wplecione są konkursy oraz zabawy motywujące i uatrakcyjniające zajęcia. Ćwiczenia prowadzone są na korcie z użyciem specjalnych piłek typu soft oraz odpowiednio dobranych pod względem wagi i długości rakiet tenisowych.
Młodzi adepci tenisa poznają sposoby poruszania się na korcie oraz uczą się podstawowych zachowań tenisowych. Duży nacisk kładzie się na wzrost zdolności motorycznych i zapobieganie wadom postawy.
W kolejnym etapie nauki dzieci uczą się podstawowych odbić piłki z forhendu, backhandu i podstaw serwisu tenisowego.
Na koniec sezonu rozgrywamy mecze w short i minitenisa. Uczestnicy dostają dyplomy i nagrody.